image image image

Bosna i Hercegovina
Federacija Bosne i Hercegovine
Hercegovačko-neretvanska županija/kanton

OPĆINSKO VIJEĆE NEUM
Povjerenstvo za izgradnju Spomen obilježja

PROGLAS

Povjerenstvo za izgradnju Spomen obilježja poginulim, nestalim i stradalim u Drugom svjetskom ratu i poraću (žrtve Drugog svjetskog rata) iz župe Neum i poginulim braniteljima u Domovinskom ratu (18.09.1991. - 23.04.1996. godine) iz općine Neum vodeći se određenim propisima i procedurama izrade NATPISA na Spomen obilježju kod Križa u Neumu

OBAVJEŠTAVA

svekoliku javnost Općine Neum da će popis imena biti dostupan na vratima župne crkve u Neumu, na oglasnoj ploči općine Neum, kao i na službenoj stranici Općine Neum, www.neum.ba.

Molimo sve zainteresirane da svoje prijedloge i primjedbe dostave u Općinu Neum - Ured načelnika općine ili u Udrugu Dragovoljaca i Veterana Domovinskog rata pismenim putem, kako bi se izbjegle eventualno sve pogreške ili nejasnoće.

Povjerenstvo za izgradnju Spomen obilježja Neum

 

ŽRTVE DRUGOG SVJETSKOG RATA ŽUPE NEUM

  1. AKRAP IVO (GRGIN)-(1924-1943)
  2. BAČIĆ ANTUN (ANTUNOV)-(1919-1946)
  3. BAČIĆ KATA (PASKINA)-(1924-1951)
  4. BAČIĆ NEDJELJKO (IVANOV)-(1936-1944)
  5. BAČIĆ NIKO (ANTUNOV)-(1916-1943)
  6. BAČIĆ MARA (MATANOVA)-(1924-1953)
  7. BAČIĆ PERO (MATANOV)-(1913-1943)
  8. BAČIĆ ANDRO (GAŠPIN)-(1915-1943)
  9. BAČIĆ KATA (r.VUKASOVIĆ)-(   -1944)
  10. BAČIĆ MATO (PERIN)-(1921-1944)
  11. BAČIĆ PASKO (PERIN)-(1923-1945)
  12. BAČIĆ PERO (NIKIN)-(1923-1945)
  13. BATINOVIĆ IVAN (MATIN)-(1920-1945)
  14. BATINOVIĆ STJEPAN (PERIN)-(1920-1946)
  15. BATINOVIĆ IVO (PERIN)-1914-1945)
  16. BATINOVIĆ PERO (MATIN)-(1914-1950)
  17. BUCONJIĆ IVO (STJEPANOV)-1916-1945)
  18. BUCONJIĆ MATO (IVANOV)-(1869-1943)
  19. BUCONJIĆ NIKO (IVANOV)-(1867-1943)
  20. BUCONJIĆ PERO (STJEPANOV)-(1919-1945)
  21. BUCONJIĆ STJEPO (IVANOV)-(1872-1943)
  22. BUTIGAN STOJKA-MARIJA (IVANOVA)-(1941-1942)
  23. ČAMO ANDRIJA (PERIN)-(1892-1945)
  24. ČAMO IVAN-IVICA (MATIN)-(1906-1941)
  25. ČAMO IVAN-IVO (ANDRIJIN)-(1925-1945)
  26. ČAMO MATO (ANDRIJIN)-(1922-1945)
  27. ČAMO MATO (IVIČIN)-(1938-1943)
  28. ČAMO MIHO (PERIN)-(1925-1945)
  29. ČAMO NIKOLA (ANDRIJIN)-(1925-1945)
  30. ČAMO NIKOLA (NIKOLIN)-(1908-1945)
  31. ČAMO PERO (NIKOLIN)-(1906-1962)
  32. GVEROVIĆ STOJAN (IVANOV)-1922-1949)
  33. KREŠIĆ GRGO (ILIJIN)-(1869-1943)
  34. KREŠIĆ IVO (PERIN)-(1924-1945)
  35. KREŠIĆ KATA (MATINA)-(1941-1941)
  36. KRISTIĆ IVAN-IVO (PERIN)-(1923-1945)
  37. KRISTIČ PERO (NIKIN)-(1885-1944)
  38. KRMEK CVIJA (LUKINA)-(1924-1943)
  39. KRMEK ĐURO (LUKIN)-(1920-1945)
  40. KRMEK ILIJA (STOJANOV)-(1919-1945)
  41. KRMEK STANKO (NIKOLIN)-(1922-1945)
  42. KUŽIĆ BOŽICA (LOVRINA)-(1879-1943)
  43. LEŽENIĆ ĐURO (STJEPANOV)-(1923-1945)
  44. LEŽENIĆ KATA (r.BJELIŠ)-(1866-1942)
  45. LEŽENIĆ JAKOV (JOZIN)-(1925-1945)
  46. LEŽENIĆ JOZO (BOŠKOV)-(1877-1941)
  47. LEŽENIĆ MATO-VIDE (PERIN)-(1926-1946)
  48. LEŽENIĆ NEDJELJKO-PERO (STJEPANOV)-(1934-1941)
  49. LEŽENIĆ CVIJA (r.RAIČ)-( -1943)
  50. LOVRIĆ IVAN (TROJANOV)-(1926-1941)
  51. L0VRIĆ  LUCA (JAKOVUEVA)-(1892-1941)
  52. LOVRIĆ STOJAN (VIDIN)-(1912-1945)
  53. LOVRIĆ VIDAN (TROJANOV)-(1920-1945)
  54. LOVRIĆ NIKOLA (JOZIN)-(1884-1943)
  55. LOVRIĆ MARKO (STANKOV)-(1888-1943)
  56. LOVRIĆ MATO (NIKOLIN)-(1921-1945)
  57. LOVRIĆ NIKOLA (MATIN)-(1924-1951)
  58. LOVRIĆ STJEPO (NIKOLIN)-(1925-1945)
  59. LOVRIĆ VLAHO (MARKOV)-(1914-1949)
  60. LOVRIĆ BOŽICA (r.KONCUL)-(1870-1941)
  61. LJILJANIĆ ANDRIJA (JOZIN)-(1909-1943)
  62. LJILJANIĆ BOŠKO (MATIN)-(1944-1944)
  63. LJILJANIĆ MATO (NIKOLIN)-(1914-1945)
  64. LJILJANIĆ NIKOLA (MATIN)-(1860-1943)
  65. MATUŠKO ANDRO (ANDRIJIN)-(1910-1943)
  66. MATUŠKO BLAŽ-BLAŠKO (GRGIN)-(1925-1945)
  67. MATUŠKO GRGO (ANDRIJIN)-(1897-1945)
  68. MIŠKOVIĆ BOŽICA (LOVRINA)-(1879-1942)
  69. MIŠKOVIĆ BOŽO (IVANOV)-(1891-1944)
  70. MIŠKOVIĆ IVAN (MATIN)-(1919-1945)
  71. MIŠKOVIĆ MATO (IVANOV)-(1881-1943)
  72. PAPIĆ MILAN (RUŽIN)-(1921-1942)
  73. RAIČ ANICA (NIKINA)-(1935-1943)
  74. RAIČ CVIJA (NIKINA)-(1945-1945)
  75. RAIČ IVO (MATIN)-(1922-1945)
  76. RAIČ MILAN-IVAN (ĐURIN)-(1909-1945)
  77. RAIČ NEĐO (IVKIN)-(1927-1945)
  78. RAIČ NIKO (MATIN)-(1919-1945)
  79. RAIČ VIDE (ĐURIN)-(1876-1943)
  80. RAIČ ADAM (LUKIN)-(1927-1949)
  81. RAIČ BOŠKO (NIKOLIN)-(1921-1945)
  82. RAIČ JANJA (NIKOLINA)-(1927-1944)
  83. RAIČ NIKO (MATIN)-(1943-1944)
  84. RAIČ STOJAN (NIKOLIN)-(1922-1942)
  85. RAIČ TOMO (MARKOV)-(1914-1942)
  86. RAIČ TOMISLAV(MATIN)-(1944-1944)
  87. SAVIĆ BOŽICA (IVANOVA)-(1924-1944)
  88. SAVIĆ MATO (IVANOV)-(1926-1945)
  89. GOLUBIĆ JOZO
  90. KRIŽANIĆ IVAN
  91. KRSTINIĆ IVICA

 

HRVATSKI BRANITELJI POGINULI U DOMOVINSKOM RATU S PODRUČJA OPĆINE NEUM

  1. PETAR BAČIĆ (ANĐELKO) (1962-1993)
  2. VIDE OBAD (ANDRIJA) (1959-1996)
  3. ŽELJKO KRMEK (BOŽO) (1973-1993)
  4. IVICA BUTIGAN (NIKOLA) (1971-1991)
  5. IVAN RAIČ (NIKOLA) (1968-1991)
  6. MIRO BOGDANOVIĆ (ANDRIJA) (1972-1994)
  7. IVO VUKASOVIĆ (ĐURE) ( 1962-1991)
  8. PERO ŠANJE (IVAN) (1963-1991)
  9. MIŠO KREŠIĆ (IVAN) (1972-1992)
  10. MATO MARČINKO (LUKA) (1964-1992)
  11. STJEPAN LEŽENIĆ (ANTE) (1968-1995)
  12. BOŽO DANIČIĆ (PERO) (1963-1994)
  13. ZDRAVKO JELIĆ (FRANO) (1963-1993)
  14. BOŠKO PREVIŠIĆ (JAKOV) (1961-1993)
  15. ANTE BABIĆ (VLAHO) (1959-1991)
  16. ZORAN PRIŠLIĆ (ANTUN)(1951-1993)
  17. NIKOLA KONJEVOD ( ĐURE) (1956-1993)
  18. VICKO MUSTAPIĆ (TOMO) (1972-1993)